Субота, 26.09.2020, 12:41

ОПОРНИЙ ЗАКЛАД "Вирішальненська ЗОШ І-ІІІ ст."
Лохвицької районної ради Полтавської області            

Посередній учитель викладає.  Хороший учитель пояснює. 
Видатний учитель показує. Великий учитель надихає.

 Вільям Уорд

Ви увійшли як Гость |Група "ГостіВітаємо Вас!
Головна | Винекнення | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Адміністрація Вирішальненської ЗОШ І-ІІІ ступенів вітає всіх учасників навчально-виховного процесу із закінченням зимових канікул! Бажаємо всім гарного настрою, творчого натхнення у праці та навчанні і великих здобутків на районних предметних олімпіадах, змаганнях та різноманітних конкурсах!
» Меню сайту

» Прогноз погоди
Вирішальне

» Міні-чат

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» Інформаційий блок

Початок роботи сайту:

24 червня 2009 року

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

- Відповідальний за функціонування сайту– директор школи П’ятницький О.А.

- Відповідальний за наповнення сайту школи – заступник директора з навчально-виховної роботи Гузь В.І.

- Відповідальний за набір наданих матеріалів – секретар Куць С.М.

- Відповідальний за сторінку новин – педагог-організатор Клюшник Л.С.

- Коректор – учитель української мови і літератури Дрегваль Н.В.


» Для дітей

    Перша школа на території нашого села з'явилася після Великої Жовтневої соціалістичної революції. Було відкрито навчання для дітей та лікнеп для дорослих.  До 1917 року на території ст. Сенча і хутора Перевалівка ніякої школи не було. Лише після встановлення радянської влади відкривається школа.

    Спеціального шкільного приміщення не було, і школу відкрили в невеличкому будинку, який належав багатієві Тимошевському.

    Школа була двокомплектна, проводив навчання один учитель – Мельник Настасія Терентіївна. Така ж школа була в хуторі Перевалівка (учитель Козак Василь Андрійович).

    Навчання проводилось так: перші і треті класи проводили заняття на ст. Сенча, а другі і четверті – в Перевалівці, яка знаходилася за 3 км від ст. Сенча. В обох школах навчалося біля 40 учнів, серед яких більше було хлопців.

    У 1924 році відкривається 4-річна школа на Кулебівці. За парти сідають діти, молодь, літні люди. Навчання  проводилося у дві зміни.

   У 1927 році відкрилась семирічна школа. Перший п’ятий клас навчався у будинку, який належав власникові мельниці Дуну.

    Після Постанови ЦК ВКП(б) «Про загальнообов’язкове чотирирічне навчання» кількість учнів у школі зросла. У Перевалівській семирічній школі навчалося більше чотирьохсот учнів. Школу відвідували діти з навколишніх сіл: Часниківка, Комсомольське, Прокопенки.

    У 1932 році в Перевалівській семирічній школі 5-7 класів було по три комплекти. Навчання проводилося у дві зміни.

    Першим директором Перевалівської семирічної школи був Козак Василь Андрійович – розумний, досвідчений учитель, який користувався авторитетом серед учнів і батьків.

    Школа працювала в п’яти пристосованих будинках. Працював колектив, який складався із 24 педагогів, більшість із яких не мали середньої і вищої спеціальної освіти.

   У 1931 році виходить Постанова ВКП(б) «Про введення політехнічного навчання у школах, про виховання всебічно розвинених і близько обізнаних учнів з життям, з виробництвом». У школах було введено новий предмет – сільське господарство. На цих уроках глибоко вивчалися усі галузі сільського господарства. У школі також була відкрита майстерня по обробці дерева, яку очолював і навчав столярній справі учнів кваліфікований майстер Логвиновський Дмитро Іванович.

   Набуті теоретичні знання учні підсилювали практичною діяльністю на ділянках, глибоко вивчали сільськогосподарські машини. При школі були хороші навчально-дослідні ділянки. На шкільному подвір’ї ріс великий фруктовий сад, який за усіма правилами агрономії доглядали учні. Усе подвір’я було обсаджене декоративними деревами. Милували око прекрасні алеї каштанів, частина яких загинула в період Великої Вітчизняної війни.

   У 1935 році навчання в майстерні було припинено. Практичні роботи проводив лише гурток юннатів, який з 1936 року очолював учитель Литвиненко Михайло Дмитрович. Учні під його керівництвом вирощували сорти різних рослин, листувалися з різними науково-дослідними станціями, які присилали юннатам мічурінські сорти дерев. За високі врожаї цукрових буряків, що виростили діти на дослідних ділянках, багато з них були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві. Та Велика Вітчизняна війна зруйнувала плани юннатів, а мічурінські сорти яблунь, груш, слив були знищені на шкільному подвір’ї окупантами.

   Навесні 1940 року було розпочато будівництво шкільного приміщення на чотири класних кімнати, бібліотеку і квартиру директора школи. У 1941 році це будівництво закінчилося. У червні місяці пофарбували вікна, двері, підлогу.

   Але, на жаль, першою ногою, що переступила поріг цього нового будинку, була нога фашиста. Спочатку вони влаштували тут військовий штаб, а потім відкрили шпиталь для німецьких солдатів. Окупанти, що оселилися тут, топили партами, фруктовими деревами. Однієї зимової ночі фашисти підпалили школу. Три інші будинки, в тому числі і нова школа, були спалені окупантами під час їх відступу з території села.

  Під час окупації батьки учнів врятували частину меблів, книг, географічних карт та інших посібників. Після звільнення усе це було повернено школі. Заняття під час окупації не проводилися.

1 клас 1947-1948 навчального року. Класний керівник Шевченко Марія Євгеніївна    17 вересня 1943 року наше село звільнили від німецько-фашистських загарбників. А в жовтні на ст. Сенча було відкрито школу. Але спеціального приміщення не було, навчання проводилося у пристосованих будинках. Стіни нового приміщення, які залишилися після окупації, стояли до 1947 року. У цьому ж році розпочато відбудову головного будинку школи. Велику частину роботи було виконано силами громадськості і педагогічного колективу.

      Класним керівником 1 класу 1947-1948 навчального року була Шевченко Марія Євгеніївна. На фото зі своїми учнями.

     У 1949 році навчання у цьому будинку знову розпочалося у дві зміни. Школа працювала у трьох будинках, два з яких були пристосовані.

     У 1951 році відкрився перший восьмий клас. З вересня 1952 року школа була реорганізована у середню. Навчання учнів 8-10 класів були платні. За рік навчання учень повинен був сплатити 135 карбованців. У 1954 році відбувся перший випуск учнів 10 класу.

 Учителям 40-50-х років ХХ століття, що працювали у Перевалівській середній школі, Микола Никифорович Голіченко присвятив ці рядки :

Для Вас це був тернистий шлях

В тяжкі післявоєнні роки…

Життя летіло, наче птах,

Давали гарні ви уроки.

 

В країну знань свій корабель

Вели ви вмілими руками.

Кожен урок нас на щабель

Підносив мудрими знаннями.

 

Ви вчили нас читать, писать

І рахувати, і співати,

Свою Вітчизну поважать,

Для неї корисними стати.

 

Привчали всіх до доброти,

До дружби, злагоди,любові.

Братерства будувати мости

В майбутньому надійні нові.

 

Ви були добрі сівачі

На освітянській рідній ниві.

Вам учні вдячні від душі,

Живіть здорові і щасливі.

 

Ми з Днем Учителя всіх

Сьогодні з радістю вітаєм.

Нехай для Вас в святковий час

Звучать пісні над нашим краєм.

    1 вересня 1956 року. 10 класУ 50-роках 20 століття до середньої школи направили Соколову Надію Павлівну – вчительку німецької мови, Лебединську Марію Андріївну – вчительку математики, Мельник Аллу Олександрівну – вчительку хімії, Родька Миколу Дмитровичу – вчителя української мови і літератури, Шкоду Єфимію Іванівну –вчителя фізики, Шкоду Володимира Івановича, Шкоду Меланію Михайлівну, Купрія Юхима Яковича, Гомжіна Івана Якимовича, Петракова Олександра Івановича, Прушинську Аду Генріховну.      

1967 рік. На ст. Сенча діє повна середня школа, в якій навчається понад 700 учнів. Школа налічує 21 комплект.

       За роки існування середньої школи до 1967 року випущено 30 учнів із золотими медалями, 28 – із срібними.

      Великих успіхів досягали дівчата-баскетболістки, які посідали перші місця на обласних змаганнях і брали участь у республіканських. Велика заслуга в цьому вчителя фізкультури Труша Івана Трохимовича.

      У 60-х роках у школі були обладнані кабінети фізики, хімії, біології, а також методичний кабінет. Працювала також школа передового досвіду під керівництвом учителя біології Мищенко Уляни Микитівни.

      Колектив учителів Перевалівської середньої школи складався з 46 осіб. З них з вищою освітою 20 осіб, зі спеціальною середньою 12 осіб, з незакінченою вищою 14 осіб.

   З членів педагогічного колективу у Великій Вітчизняній війні брали участь такі учителі: Пащенко Василь Іванович, який нагороджений трьома орденами Слави, Мелешко Григорій Павлович.

      Серед 46 учителів Перевалівської середньої школи були відмінники народної освіти: Лукаш Марія Василівна – учитель української мови і літератури, Синящок Тетяна Василівна і Косенко Раїса Григорівна – учителі молодших класів, Литвиненко Михайло Дмитрович – учитель трудового навчання.

   Медалісти

1956 рік

Гаврилко світлана Григорівна
Купрій Віра Юхимівна
Лозіцький Станіслав Степанович
Луценко Настасія Олександрівна
Люта Ольга Антонівна

1965 рік

Верховод Ліда Максимівна
Карпенко Валентина Миколаївна

1967 рік

Божко Ліда Іванівна
Калюжна Ганна Михайлівна
Коваль Віктор Іванович

1969 рік 

Гомжін Юрій Іванович

1971 рік

Коморна Катерина Василівна

1973 рік

Карась Валентина Петрівна
Коломієць Ольга Василівна
Дроб'язко Людмила Михайлівна
Труш Світлана Іванівна


  Багаторічна історія навчального закладу започаткована у 1974 році, коли було побудоване нове, теперішнє приміщення. За цей час змінювалося покоління педагогів, але не згасло творче натхнення учителів, дерзання, пошуки нового.

У 1994 році Вирішальненській школі виповнилося 20 років.
З 2004 року у школі сформовано класи профільного навчання — природничий профіль біолого-географічний напрям.
 
 
1 вересня 2014 року Вирішальненска ЗОШ І-ІІІ ступенів відсвяткувала своє 40-річчя.
  
» Пошук

» Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

» Друзі сайту
Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Пісківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Безсалівська ЗОШ І-ІІІ ст.
РМК ВО Лохвицької РДА
Кременчуцький НМЦ

» ...

» ...

» ...

» ...

» Архів НОВИН

Шановні відвідувачі! Ми раді вітати Вас на нашому сайті! Сайт Вирішальненської ЗОШ І-ІІІ ст. - однієї з найкращих шкіл Лохвицького району, призначений для вчителів, учнів, їх батьків та випускників минулих років. Ласкаво просимо відвідати наш сайт та залишити коментарі й повідомлення.


Сайт Вирішальненської ЗОШ І-ІІІ ступенів © 2020
Rambler's Top100